Oral Mulgat 10 injektorů

POPIS PRODUKTU

Mikroemulze protiprůjmových látek pro mláďata hospodářských zvířat, štěňata a dospělé psy. Směs účinných látek s pozitivním účinkem na fyziologické trávení v tenkém střevě.

PODROBNÁ SPECIFIKACE


 Bio-Weyxin® 765 Tan-O-Lin Komplex 10 injektorů po 10 ml

Tan-O-Lin-Komplex-směs účinných látek s pozitivním účinkem na fyziologické trávení v tenkém střevě. Originální technologické zpracování (mikroemulze tuků)zajišťuje vytvoření souvislé ochranné vrstvy po celé délce tenkého střeva, což je základní podmínkou úspěšné prevence nebo léčby průjmového onemocnění.

Tanin způsobuje denaturaci proteinů. Jeho působením koagulují proteiny na povrchu střevní sliznice a vznikne ochranná vrstva, která redukuje průchod toxických látek střevní stěnou. Zdrojem taninu je kaštanová moučka.
Inulin podporuje v tenkém střevě růst bakterií prospěšných trávení (laktobacily, bifidobakterie) na úkor patogenních kmenů. Jedná se o oligosacharid získaný sušením šťávy topinamburu.
Aromatické rostlinné oleje se rovněž podílí na stabilizaci střevní mikroflóry-snižují u patogenních bakterií schopnost adheze na střevní sliznici.
Vitamíny obsažené v přípravku mají vztah ke správné funkci imunitního systému. Jsou emulgovány do mikročástic o velikosti do 3µm a procházejí mezibuněčnými štěrbinami do lymfatických cest.
Obsah účinných látek v 1 ml přípravku:
Tan-O-Lin komplex      240 mg            Vitamín A      15 000 m.j.            Vitamín B      2 mg
Směs rostl. extraktů     200 mg            Vitamín D3        200 m.j.             Vitamín B6  0,75 mg
Selen                               0,2 mg             Vitamín E            65 mg              Vitamín B12    35 µg
Niacinamid                     20 mg              Vitamí B           1,5 mg
Pantothenan vápenatý  15 mg
Balení a dávkování:
Pro použití u psů se přípravek vyrábí v kalibrovaných injektorech o obsahu 10 ml. Je možné použít i balení 100 a 500 ml v plastové láhvi s 1 ml dávkovačem (není součastí balení). Podání přípravku je možné přímo (injektorem nebo dávkovačem), v krmivu nebo v pitné vodě. Mikroemulze je velmi dobře rozpustná ve vodě. Celková dávka by vzhledem k obsahu selenu neměla překročit 1% denní krmné dávky.

Individuální dávkování u psů a štěňat od 1.dne života:

Kategorie Zvýšené nebezpečí průjmu Průjmové onemocnění
Velký pes 4 – 6 ml denně 15 – 20 ml denně
Střední pes 2 ml denně do 8 ml denně
Malý pes 1 ml denně do 4 ml denně