Nekro Veyxym® inj. 50 ml, 100 ml

POPIS PRODUKTU

Injekční přípravek s obsahem proteolytických enzymů – trypsinu, chymotrypsinua papainu) pro velká i malá zvířata.
Enzymy rozpouštějí hnis, nekrotickou tkáň a exudáty, napadají povrchové struktury bakterií, zlepšují penetraci antibiotik do místa zánětu a snižují MIC až o 2 ředění, provokují imunitní reakci. Přípravek nemá ochranné lhůty.


PODROBNÁ SPECIFIKACE


Nekro Veyxym® inj. ad us. vet.   čís. reg.96/118/04-C

Výrobce:
Veyx-Pharma GmbH, D 34639 Schwarzenborn. SRN

Charakteristika:
Aktivní substance přípravku (proteolytické enzymy rypsin, chymotrypsin a papain) dokáží mnoha způsoby ovlivnit průběh bakteriální infekce. Rozpouštějí hnis, nekrotické tkáně a exudáty (částečně i fibrin), přičemž zdravé tkáně jsou chráněny antienzymy a alfa2-makroglobuliny. Zlepšují obtížnou penetraci antibiotik do tkání postižených zánětem. Jejich baktericidní účinek, stejně jako efekt snižování virulence, je prokázán u velkého počtu bakteriálních druhů in vivo i in vitro.
Při léčbě antibakteriálními chemoterapeutiky se zvyšuje jejich účinnost také tím, že proteolytické enzymy znižují minimální inhibiční koncentraci o 2 i více ředění. Fungují dále jako modulátor imunitního systému, což je základem jejich úspěšného nasazení při papilomatóze. Proteolytické enzymy podněcují rozklad tkání vykazujících nekontrolovatelný růst. Odstraňují fibrinové povlaky rakovinových buněk, čímž zabraňují vzniku metastáz a štěpí imunokomplexy hrající významnou roli v patogenezi metastáz. Účinné látky jsou přírodního původu. Přípravek je bez ochranných lhůt.

Kontraindikace:
Nejsou známy.

Nežádoucí účinky:
Aplikace přípravků s obsahem enzymů může vyvolat větší nebo menší otok v místě aplikace. Tento efekt je neškodný a může být charakterizován jako silná reakce tkáně na substanci. Otok zmizí bez následků.

Interakce:
Nejsou známy.

Upozornění:
Chránit před dětmi.

Dávkování:
Dávka pro všechny druhy zvířat je 0,4 ml na 10 kg živé hmotnosti. Ošetření se opakuje 1-3x v intervalu 24 hodin, při aktinomykóze a papilomatóze 3x po 8-10 dnech.

JEN PRO ZVÍŘATA!

Složení: 1 ml obsahuje:
Chymotrypsinum 4,00 mg
Trypsinum 4,00 mg
Papainum 10,00 mg

Pomocné látky:
Gelatum basalis hydrophobicum
Triglycerida saturata media

Popis přípravku:
Olejová suspenze.

Balení:
50 ml.

Indikační skupina:
Veterinária – pharmaceutika.

Indikace:
Jako doplňková léčba bakteriálních infekcí spojených s nahromaděním exudátu – např. infekce plic, mléčné žlázy nebo pupku, artritidy, puerperální onemocnění, flegmóny, panaritia, aktinomykóza, papilomatóza a maligní nádory (předoperační i pooperační léčba) u skotu, telat, prasat, selat, ovcí, koz a psů.

Způsob použití:
intramuskulárně, dle velikosti zvířete na několik míst.

Ochranné lhůty:
Bez ochranných lhůt.

Doba použitelnosti:
2 roky, po prvním otevření 28 dnů.

Způsob uchovávání:
Při teplotě do 25 °C.

07/04