Kloubní výživa pro psy

Problémy pohybového aparátu trápí většinu lidské populace a bohužel se dřív nebo později projeví i u našich čtyřnohých parťáků. Problém je, že na rozdíl od člověka, pes vám jen tak neřekne, když nastane nějaký problém. Jak tedy poznat, že vašeho psa trápí potíže s klouby? Nejběžnějším a většinou i tím prvním projevem bolesti bývají velmi opatrné a pomalé pohyby nebo také hlasité oddechování a neklid. Pří silnějších bolestech to může přejít do hlasitého sténání, agresivního chování a citlivých reakcí na dotek na určitém místě. Naštěstí existuje kloubní výživa pro psy, díky které můžete vašemu parťákovi zpříjemnit život. Výběr kloubní výživy pro psy by se měl odvíjet od příčiny bolesti, kterých může být hned několik.

Jak klouby fungují a jaký vliv na ně má kloubní výživa?

Kloub sám o sobě je definován jako ohebné místo, kde se setkávají dvě nebo více kostí. Tyto kosti jsou pokryty chrupavkou, která je sice tuhá, ale zároveň pružná a má schopnost tlumit otřesy při pohybu. Stejně jako všechno ostatní i chrupavky se po čase opotřebením ztenčí, tím se začnou kosti třít jedna o druhou a vzniká tak jedna z příčin bolesti kloubů. Správným výběrem kloubní výživy můžete stimulovat vytváření nových buněk chrupavkové tkáně nebo předejít určitým kloubním onemocněním. Za žádných okolností vašemu pejskovi ale nedávejte léky určené pro lidskou konzumaci. To, že fungovaly u vás totiž neznamená, že budou fungovat i u něj. Tato domněnka by ho mohla stát i život.

Kloubní onemocnění

Artróza

Podle příčiny se artróza nebo také osteoartróza dělí na primární a sekundární. V případě primární jde o poškození kloubní chrupavky opotřebením, k čemuž dochází primárně u starších a obézních psů. Mnohem častější je ale artróza sekundární, která vzniká většinou po nějakém úrazu v podobě zlomeniny, přetržení vazů, nebo vrozenou deformací. Nejběžnějším projevem je kulhání nebo ztuhlost a pomalé rozhýbávání.

Artritida

Též lidově nazýváno jako revma, je autoimunní onemocnění, tedy že jeho problém začíná u imunitního systému. Konkrétně jde o situaci, kdy imunitní systém bojuje s buňkami vlastního těla a vyvolává v nich chronicky probíhající zánět.

Náš přípravek Dog Motio Mulgat je ideální ve všech případech. Funguje na bázi mikroemulgace, díky které se účinné látky snadno dostanou do kloubních tkání přes lymfatické cesty.